Аналітика ринку

Відгуки на вакансії без досвіду впали вдвічі

2 хв читання

63

1

Відгуки на вакансії без досвіду впали вдвічі

Всім привіт! З вами Василь – ваш улюблений інтернет-аналітик, а одночасно і троль, який переглянув трохи статистики і готовий нею поділитися. На цей раз мене зачепила свіжа статистика портала пошуку роботи Djinni. Виявляється, вакансії без досвіду зараз отримують значно менше відгуків, ніж рік тому. Раніше роботодавець тільки встигав відмахуватись від сотень заявок, а зараз їх всього 43 на вакансію. То що ж сталося? Давайте розбиратися.

По-перше, давайте чесно – рік тому все ще був ефект «айтішного хайпу». Люди масово вірили, що треба просто записатися на якийсь онлайн-курс, подивитися кілька туторіалів, і вже можна буде з нуля отримати 2-3 тисячі доларів. Всі хотіли в IT, всі писали «Hello, world!», всі штурмували вакансії без досвіду. Але ринок – штука жорстка, і він дуже швидко показав, що просто бажання може бути недостатньо. Конкуренція на ринку особливо серед джунів є шаленою, і багато хто з тих, хто мріяв стати розробником, просто здався та змінив фокус на щось інше.

По-друге, загальна ситуація з економікою та війною вплинула на настрої людей та бізнесу. Компанії стали обережнішими. Якщо раніше вони могли дозволити собі набирати джунів «на виріст», то зараз кожна зарплатна гривня має приносити користь. Багато роботодавців просто скоротили набір новачків, бо їм потрібні люди, які одразу можуть працювати ефективно. У підсумку – менше вакансій і набагато менше шансів для тих, хто тільки починає. Кандидати це відчули і просто перестали гаяти час на надсилання відгуків, які не дають жодних результатів.

І останнє – люди стали реалістичнішими. Раніше вони подавалися на все підряд, а потім дивувалися, чому їх ніхто не бере. Тепер багато хто вже розуміє, що просто знати пару команд у Python – це не означає бути програмістом, а написати «хочу розвиватися» у CV – не означає, що тебе візьмуть на роботу. Тож кандидати стали обережнішими, подають заявки тільки на ті вакансії, де є хоч якийсь шанс, а не розкидають резюме направо-наліво.

Що це означає для ринку? Ну, по-перше, якщо ви тільки починаєте кар'єру, треба реально оцінювати свої шанси і думати про додаткове навчання чи стажування. А по-друге, це просто черговий сигнал, що світ змінюється, і хто встигає підлаштовуватися – той і виграє.